Říká se, že těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy. Ne vždy je to ale pravdou. Někdy se to stane. Jste neplánovaně těhotná. Najednou se nacházíte v obtížné situaci a nemůžete se v ní zorientovat. Cítíte se na všechno sama, máte v sobě protichůdné myšlenky, chybí Vám opora v otci dítěte nebo ve vaší rodině a přemýšlíte o umělém přerušení těhotenství. Máte strach, protože vůbec netušíte, jak se máte rozhodnout nebo zda a jak se o své dítě budete moci postarat.

Nezoufejte. Ráda vám pomohu. Vím, že dítě představuje závazek na celý život. Ale než se rozhodnete, nejprve se seznámím s vaší situací. Poté se společně pokusíme najít tu nejlepší cestu a řešení.

V bezpečném prostoru Vám poskytnu psychickou a zdravotní podporu tak dlouho, jak budete potřebovat. Někdy stačí pouhá jedna návštěva. Někdy Vás naopak provázím po celou dobu těhotenství a dále po porodu. Zůstanu s Vámi tak dlouho, jak budete potřebovat. Ať už se rozhodnete pro cokoliv.

Dívkám, ženám nebo maminkám, které se ocitly v obtížné životní situaci, poskytuji psychosociální poradenství a pomoc. Cílem je vytvořit vhodné podmínky pro narození a vývoj dětí u těhotných žen a podpořit je, aby situace spojené s těhotenstvím a výchovou dětí zvládaly samostatně.

S čím Vám mohu pomoci?

  • Nabízím individuální terapeutickou pomoc, pokud je na Vás vyvíjen tlak k podstoupení potratu nebo se k němu dobrovolně rozhodujete.
  • Nabízím individuální zdravotní pomoc a péči po potratu nebo v těhotenství.
  • Doprovodím Vás, pokud potřebujete dlouhodobou pomoc a podporu při postupném řešení celé situace.
  • Předám Vám kontakty do dalších organizací a institucí, které by Vám v situaci účinně pomohly.
  • Pomohu Vám se zorientovat v sociálně – právní oblasti zaměřené na rodinu.
  • Předám Vám informace o systému sociálních dávek.
  • Pomohu vyplnit úřední formuláře nebo sepsat návrhy k soudnímu řízení o alimenty, k rozvodu nebo k určení otcovství.
  • Zajistit výbavu pro miminko, vyhledat bydlení a další nezbytné věci.