Víte, jak se jmenovala první hormonální #antikoncepce? Její název byl ENOVID a vznikla koncem 50. let. Děkujeme za to pánům Pincus a Chang. Poté v roce 1957 byl přípravek schválen jako lék na poruchy menstruačního cyklu a v roce 1959 jako antikoncepce. V ČR vznikl přípravek ANTIGEST a na trh byl uveden roku 1965. Přeji vám pěkné odpoledne a ani v těchto dnech nezapomínejte na svoje sexuální a reprodukční zdraví. Vaše Lenka

27.9.2020

V neděli večer nastává u mne čas, kdy si začínám plánovat rušný pracovní týden dopředu. Přeji vám, aby ten váš byl produktivní, plný inspirace a hodně uspokojující. Nezapomeňte v tom spěchu na svoje rituály a potěšení. A hlavně, až budete dělat cokoliv a odkudkoliv, dělejte to s láskou. Tip: Nevím jak pro vás milé ženy, ale pro mne je yoga a meditace denní rituál. Přináší mi relax, uzemnění a stabilitu. Je to takové sebeléčení. Navíc tato rutina je můj cílevědomý akt sebelásky (klidné mi stačí pár minut). A jaký je ten váš rituál? Vaše Lenka

20.9.2020

Dnes je Světový den Downova syndromu. V Evropě je riziko narození dítěte s Downovým syndromem asi 1:900. A zvyšuje se s věkem matky. Downův syndrom je vrozená vada a patří mezi nejznámější syndromy způsobené chromozomální aberací (vznikající dělením buněk před nebo krátce po oplodnění). Chyba je způsobena trizómií 21. chromozomu (proto dnešní datum 21.3., 2+1=3) a zanechává následky na mentálním i fyzickém vývoji postižených osob. Všem dětem a rodičům přeji pěkný den. Vaše Lenka

21.3.2020

Dnes bych svůj příspěvek ráda věnovala všem tatínkům, kteří v těchto nelehkých chvílích nemohou být svým dětem nablízku. Role otce vyžaduje po muži maximální zapojení a pozornost a odměnou mu za to bývá nepopsatelné množství krásných emocí. Mohu říci, že rozhodnutí stát se tátou je to, co muže zdokonaluje. Milí tatínci, já vám přeji, abyste byli pro své děti inspirující a nezapomenutelnou bytostí. Buďte pro ně kapitánem s pevným přístavem. Takovým, který si svoji rodinou posádku nenechá nikdy uplout nebo potopit.

19.3.2020

Rodičovství je jedna z krásných životních rolí, ale ne vždy je to snadné. Nebuďte se svými problémy sami. Ráda vám pomohu se ve vaší situaci zorientovat a nasměřuji vás dál. Kombinace odborné podpory a praktických rad je pro jedince v tíživé životní situaci zcela zásadní. Z tohoto důvodu jsem pro vás nyní online. Obrátit se můžete také na moji kolegyni Renatu. ONLINE poradenství poskytujeme dospělým osobám i dětem. Tedy i těm, kteří NEJSOU bezprostředně na cestě za rodinou a hledají informace a podporu v těchto nelehkých chvílích.

17.3.2020

Co pro mne znamená pomáhat? Je to především můj postoj, dávat mi přináší štěstí...pokud totiž vidíte, že někdo druhý pomáhá jinému člověku, vytváří to v něm touhu udělat podobné věci. A já pevně doufám, že inspiruji další lidi. Přála bych si totiž vidět jenom šťastné děti. Tak co, přidáte se? Pro více info mne neváhejte kontaktovat. Obdarovaným dětem a rodinám přejeme nejenom skvělý výšlap v nových botkách, ale také spoustu zdraví, štěstí a lásky. Děkuji Emelli za pomoc a Hance Růžičkové za realizaci.

16.3.2020

Společně s MUDr. Pavlem Otevřelem se vyjadřujeme k současné situaci koronavirové infekce a jeho riziku v těhotenství. Více info o opatřeních a postupech na klinice asistované reprodukce naleznete v článku.

14.3.2020

Milé ženy, dovolte mi Vás pozvat 25.1.2020 na Den, kdy se mám ráda v Praze. Společně s Renatou Siranovou Vám na workshopu Žena - bohyně plodnosti prozradíme, jak o sebe taková správná bohyně pečuje a jakých alchymií ke své plodnosti využívá. Moc se na Vás těšíme.

14.1.2020