Bachova květová terapie

Abychom dosáhli maximální úspěšnosti v léčbě neplodnosti, je potřeba, aby mysl a tělo bylo v dokonalé harmonii. Otázkou je, jak toho dosáhnout, když léčba vyžaduje mnohdy opakovaná a nepříjemná vyšetření? Klienti (ano, i muži) mi při našich společných konzultacích často sdělují, že se jim osvědčilo užívání Bachových esencí.

Rozhovor s Janou Peffkovou

Mnoho faktorů má vliv na plodnost či neplodnost páru. Mezi ně patří bezesporu životní styl, strava, prostředí a mnoho dalších. K rozhovoru na toto téma jsem přizvala Ing. Janu Peffkovou ze společnosti Naturomed, která se zaměřuje především na detoxikaci organismu a vede své klienty ke změně životního stylu tak, aby našli svoji optimální fyzickou i emoční rovnováhu.

Co znamená diagnóza PCOS?

Polycystic ovary syndrom je nejčastější komplexní hormonální a metabolická nemoc, která v reprodukčním věku postihuje 5-10 % žen a způsobuje jim neplodnost. V důsledku chronické anovulace jsou vaječníky zvětšené a pokryté množstvím folikulů. Hlavní uváděnou a zcela zásadní příčinou je nerovnováha mezi poměrem mužských a ženských pohlavních hormonů - tedy zvýšenou hladinu androgenů.