„Vše, co ne-víme o ne-plodnosti a ne-báli jsme se zeptat“. Protože neplodnost zasahuje i do jiných oborů, než je medicína, příspěvky se nemusí týkat pouze tématu neplodnosti, ale i prevence, výživy, adopce, perinatální ztráty, legislativy atd. Proto pokud máte otázky, které Vás tíží nebo jste se chtěli o nich dovědět více, nebojte se zeptat prostřednictvím kontaktního formuláře. Všechny Vaše podněty, obavy anebo naopak pozitivní zkušenosti mohou i ostatním přinést cenné poznatky.

Co znamená diagnóza PCOS?

Polycystic ovary syndrom je nejčastější komplexní hormonální a metabolická nemoc, která v reprodukčním věku postihuje 5-10 % žen a způsobuje jim neplodnost. V důsledku chronické anovulace jsou vaječníky zvětšené a pokryté množstvím folikulů. Hlavní uváděnou a zcela zásadní příčinou je nerovnováha mezi poměrem mužských a ženských pohlavních hormonů - tedy zvýšenou hladinu androgenů.

O naší dlouhé cestě, která nás mnohé naučila

Náš příběh začal už dávno, před téměř dvanácti lety. V době, kdy jsme se s manželem po svatbě rozhodli, že přišel ten správný čas a moc bychom si přáli být rodiči. Byli jsme mladí a čekali jsme, že se nám zadaří za pár týdnů nebo měsíců. Nejdříve bylo čekání na výsledek legrace, později s přibývajícími neúspěchy už to moc zábavné nebylo.