Psychická disharmonie aneb když duše nespolupracuje

S mými kolegy se nám podařilo pečlivě analyzovat preference a potřeby našich klientů. A dnes s potěšením můžeme říci, že neplodné páry na cestě za dítětem hledají jednak praktické informace nebo zkušenosti od jiných párů a také, že máte zájem se vzdělávat. Cesta neplodností bývá ztížená tabu nebo mýty. A já otvírám nyní mýtus největší. Víte, který to je? Pro zájemce nápověda níže!

Seminář Cesta za rodinou

Přemýšlíte, zda děláte na cestě za rodinou všechny kroky správně? Cítíte se unavení, vyčerpaní a pochybujete, že dítě ještě někdy přijde a budete rodina? Početí je zázračná alchymie a cesta za rodinou není vždy jednoduchá. Z tohoto důvodu je téma prevence, reprodukce, zdraví a psychiky mnohem důležitější, než tomu bylo dříve. Pokud hledáte odpovědi na otázky spojené s neplodností, prevencí a asistovanou reprodukcí nebo si potřebujete ujasnit další možnosti léčby, je nám velkým potěšením, že pro Vás můžeme uspořádat seminář “Cesta za rodinou“.

Hysteroskopie

Hysteroskopie se provádí ženám v krátkodobé anestezii pomocí optického přístroje – hysteroskopu. Důvodem proč gynekolog doporučí ženám toto vyšetření, je opakované a nepravidelné krvácení z děložní dutiny anebo neúspěšná terapie neplodnosti. Vyšetření mají za cíl objasnit přesnou příčinu obtíží a není důvod se ho obávat. Ještě tentýž den odchází ženy do domácí péče.

„Když to tak strašně bolí“!

Ztráta dítěte skutečně bolí a nelze na ni nikdy zapomenout. Projevy zármutku se mohou navenek lišit. Ženy jsou ve vyjadřování svých pocitů sdílnější. Pomoc však potřebují všichni členové rodiny. Tedy i muži, sourozenci a prarodiče. Na ty se často zapomíná. Víte o někom v okolí, kdo nyní prožívá ztrátu? Rádi byste pomohli?

Děti ze zkumavky

Termín asistovaná reprodukce není novým pojmem, byť je v praxi používán poměrně krátce. Od narození prvního dítěte počatého v Petriho misce roku 1978 se rozvoj laboratorních metod velmi zdokonalil. Děti ze zkumavky, jak se jim lidově říká, jsou dnes sami rodiči a mají vlastní potomky. Pomoc odborníků od této doby však neklesá. Se zvyšujícím nárůstem neplodnosti se stávají jedinou nadějí pro nedobrovolně neplodné páry.

Štítná žláza a neplodnost

Věděli jste, že nediagnostikované a neléčené onemocnění štítné žlázy může být potenciálně příčinou neplodnosti a opakovaného potratu? Endokrinologové upozorňují, že u žen ve 12–15 % případů se vyskytne porucha funkce štítné žlázy v souvislosti s těhotenstvím a porodem. Mužům zase ovlivňuje produkci spermií. Pro plodnost je nutná dobrá funkce štítné žlázy a pouze každý druhý muž a žena jsou si svého onemocnění štítné žlázy vědomi.