„Vše, co ne-víme o ne-plodnosti a ne-báli jsme se zeptat“. Protože neplodnost zasahuje i do jiných oborů, než je medicína, příspěvky se nemusí týkat pouze tématu neplodnosti, ale i prevence, výživy, adopce, perinatální ztráty, legislativy atd. Proto pokud máte otázky, které Vás tíží nebo jste se chtěli o nich dovědět více, nebojte se zeptat prostřednictvím kontaktního formuláře. Všechny Vaše podněty, obavy anebo naopak pozitivní zkušenosti mohou i ostatním přinést cenné poznatky.

Veselé Vánoce

Z celého srdce přijměte moje přání radostných Vánoc. Nechť všechny Vaše kroky v novém roce (a nejen za rodinou) provází štěstí, láska a velké porozumění. Těším se na všechny z Vás, moje dveře jsou stále otevřeny, nebojte se na ně zaklepat.

Psychická disharmonie aneb když duše nespolupracuje

S mými kolegy se nám podařilo pečlivě analyzovat preference a potřeby našich klientů. A dnes s potěšením můžeme říci, že neplodné páry na cestě za dítětem hledají jednak praktické informace nebo zkušenosti od jiných párů a také, že máte zájem se vzdělávat. Cesta neplodností bývá ztížená tabu nebo mýty. A já otvírám nyní mýtus největší. Víte, který to je? Pro zájemce nápověda níže!

Seminář Cesta za rodinou

Přemýšlíte, zda děláte na cestě za rodinou všechny kroky správně? Cítíte se unavení, vyčerpaní a pochybujete, že dítě ještě někdy přijde a budete rodina? Početí je zázračná alchymie a cesta za rodinou není vždy jednoduchá. Z tohoto důvodu je téma prevence, reprodukce, zdraví a psychiky mnohem důležitější, než tomu bylo dříve. Pokud hledáte odpovědi na otázky spojené s neplodností, prevencí a asistovanou reprodukcí nebo si potřebujete ujasnit další možnosti léčby, je nám velkým potěšením, že pro Vás můžeme uspořádat seminář “Cesta za rodinou“.

Hysteroskopie

Hysteroskopie se provádí ženám v krátkodobé anestezii pomocí optického přístroje – hysteroskopu. Důvodem proč gynekolog doporučí ženám toto vyšetření, je opakované a nepravidelné krvácení z děložní dutiny anebo neúspěšná terapie neplodnosti. Vyšetření mají za cíl objasnit přesnou příčinu obtíží a není důvod se ho obávat. Ještě tentýž den odchází ženy do domácí péče.