Chci být tou nejlepší mámou, jakou dokážu být

"Máme s manželem diagnostikovanou sterilitu prvního stupně a už více než tři roky se snažíme neúspěšně počít dítě. Do Brna jedu zaplatit a ukončit tento neúspěšný pokus, jedu zjistit, zda máme ještě vůbec nějakou naději na dítě. Oplakávám naše společné dítě, vím, že mi lékař bude nabízet alternativy v podobě dítěte s dárcem, dárkyní nebo darovaná embrya. Vůbec mi to nedává smysl. Pak je přece mnohem smysluplnější přijmout dítě, které zůstalo samo – adoptovat. Jenže přijmout tento fakt moc bolí". A jaký je váš příběh na cestě za rodinou?

Naše cesta na konec duhy

Dnešní příspěvek je od jedné moc milé maminky, která ho posílá dalším párům na cestě za rodinou a přeje si, aby jim přinesl světlo do jejich života. Příběh s sebou bohužel nese slzy, trápení, bezmoc, výčitky, ale také pokoru, smíření a především naději. Přijměte ho prosím s láskou.

Karcinom prostaty – nejčastěji diagnostikované mužské nádorové onemocnění

Všichni děláme v životě rozhodnutí, která dělají lepší, a především zdravější budoucnost. Rakovina prostaty je třetím nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů v ČR. Přesné příčiny vzniku rakoviny prostaty nejsou známy. Urolog se zaměřuje na včasné zachycení nádoru - tzv. sekundární prevenci. V ČR ročně rakovině prostaty podlehne zhruba 1400 mužů. A to jenom proto, že u nich bylo onemocnění zachyceno pozdě. Pánové vyšetření prosím neodkládejte.

Světový den předčasně narozených dětí

17. listopad 2021 je 11. ročníkem světového dne předčasně narozených dětí. Po celém světě se v těchto dnech rozzáří světla v purpurové barvě na podporu 15 milionů miminek, které se narodili příliš malé, nemocné nebo brzy. S hlubokou úctou a respektem vyjadřuji svůj soucit také rodinám zasaženým ztrátou dítěte. V roce 2020 v České republice zemřelo 431 dětí před porodem, dalších 515 dětí zemřelo ve věku do 19 let.

Nechce dítě, já ano

Toužíte po miminku, ale váš partner se na to ještě necítí? Nebo naopak váš protějšek stále častěji hovoří o založení rodiny, ale vy na to nemáte ani pomyšlení? Pak možná přemýšlíte, jak zvládnout situaci, kdy chce dítě jen jeden z partnerů. Mám pro vás pár tipů.