„Vše, co ne-víme o ne-plodnosti a ne-báli jsme se zeptat“. Protože neplodnost zasahuje i do jiných oborů, než je medicína, příspěvky se nemusí týkat pouze tématu neplodnosti, ale i prevence, výživy, adopce, perinatální ztráty, legislativy atd. Proto pokud máte otázky, které Vás tíží nebo jste se chtěli o nich dovědět více, nebojte se zeptat prostřednictvím kontaktního formuláře. Všechny Vaše podněty, obavy anebo naopak pozitivní zkušenosti mohou i ostatním přinést cenné poznatky.

Psycho-sociální péče o rodiče po perinatální ztrátě

Neustále mne překvapuje, pokud ve společnosti žen téma otevřeme, kolik z nich ztrátu dítěte, a často i opakovanou, prožilo. Svoji bolest mají hluboce uzavřenou v sobě a nesou si ji po celý život. Ženy nedělají rozdíly, pokud o miminko přijdou na začátku těhotenství nebo až ve vyšším stupni. To miminko tady bylo, viděly, jak jim bije srdíčko, těšily se na společnou budoucnost a pak se něco stalo a miminko tu najednou nebylo.

Příprava páru na léčbu neplodnosti

Jsem toho názoru, že psychosociální podpora páru by měla být ještě před započetím samotné léčby. Je mnoho věcí, které si pár potřebuje ujasnit. A k tomu potřebuje adekvátní informace, aby situaci mohl vyhodnotit, zaujmout k ní správný postoj a řádně se připravit. Cesta za miminkem může být někdy hodně trnitá. A své o tom ví všechny páry, které se na cestě za rodinou ocitli.

Podpořte děti v pěstounské péči

„Dobrá rodina“ je nezisková organizace, která se v České republice věnuje ochraně a podpoře dětí, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině. Jejich práce vykazuje důraz na kvalitu péče, profesionalitu a spolehlivost. V rámci všech jejich činností hledí v první řadě na práva a potřeby dětí. Za svoje období působnosti doprovodili okolo 750 pěstounských rodin z celé České republiky a poskytli zázemí a péči více než 1200 dětem. Aktivně se podílí na dalším rozvoji a zkvalitnění poskytovaných služeb.

Covid 19 - online pomoc

Rodičovství je jedna z krásných životních rolí, ale ne vždy je to snadné. Nebuďte se svými problémy sami. Ráda vám pomohu se ve Vaší situaci zorientovat a nasměřuji vás dál. Kombinace odborné podpory a praktických rad je pro jedince v tíživé životní situaci zcela zásadní. Z tohoto důvodu jsem pro vás nyní ONLINE.