Neplodnost a umělé oplodnění: co dělat, když se vám nedaří otěhotnět?

Příroda je neúprosná – podle statistik se v České republice potýká s neplodností zhruba 20 % párů, což není zrovna málo. Otěhotnět přirozenou cestou není vždy snadné a někdy je potřeba celému procesu trochu pomoci. Mít dítě "ze zkumavky" není sci-fi, ale realita stále většího počtu párů. Proč se vám nedaří otěhotnět a jaké jsou vaše možnosti?

Když se sen o rodině vytrácí

Pokud někdo z vašich blízkých bojuje s neplodností, pravděpodobně jste schopni pochopit pocity smutku a ztráty, které zažívají, když nemohou počít dítě. Co už méně zřejmé je, že existují různé typy smutku nebo ztrát, které mohou s neplodností souviset, ač na první pohled tak nevypadají. V mém dalším příspěvku vám odhalím některá z dalších jejich zákoutí, které se hluboko ukrývají.

Březen – měsíc ve znamení ENDOMETRIÓZY

Endometrióza je onemocnění často nepochopené, a především špatně diagnostikované. V populaci postihuje přes 176 milionů žen po celém světě. Bohužel v boji s touto nemocí nejde zvítězit, a navíc se často stává, že se zlehčují a podceňují její příznaky. V jejím důsledku dochází ke značnému zpoždění její diagnostiky. Je to také jedna z předních příčin neplodnosti a vypořádat se s ní je nesmírně obtížné.

Pokud jste dosud nic neplánovali, začnete hned!

Poradenská psychosociální služba poskytovaná párům na cestě za rodinou má za cíl porozumět a vyřešit problémy spojené s léčbou neplodnosti a efektivněji se s ní vypořádat. Dnes už personál reprodukčních center bere v úvahu potřeby párů, popřípadě jakékoli další osoby, které by mohly být ovlivněny procesem léčby neplodnosti a jejich rozhodnutí, která jsou potřeba učinit. Během procesu léčby IVF si naše zkušená kolegyně Mgr. Lenka Pelechová klade za cíl vytvořit podpůrné prostředí páru a snížit možné napětí, které by mohlo být během léčby generováno.

Online psychosociální poradenství

„I v době nouzového stavu vám nabízíme to, co dobře umíme.“ Ani v nouzovém stavu Institut psychosociální péče nepřestává fungovat. Dnes už je jasné, že potřeba pobavit se o svých starostech s odborníky narůstá. A my si plně uvědomujeme, že naši podporu potřebujete ještě více než dříve. Jsme proto připraveni po dobu ohrožení naše poradenství rozšiřovat. Obracet se na nás mohou nejen lidé v krizi, ale také jejich blízké okolí, spolupracovníci, učitelé, zdravotnický personál, senioři, prostě kdokoliv. Co můžete očekávat od psychosociálního poradenství?