„Vše, co ne-víme o ne-plodnosti a ne-báli jsme se zeptat“. Protože neplodnost zasahuje i do jiných oborů, než je medicína, příspěvky se nemusí týkat pouze tématu neplodnosti, ale i prevence, výživy, adopce, perinatální ztráty, legislativy atd. Proto pokud máte otázky, které Vás tíží nebo jste se chtěli o nich dovědět více, nebojte se zeptat prostřednictvím kontaktního formuláře. Všechny Vaše podněty, obavy anebo naopak pozitivní zkušenosti mohou i ostatním přinést cenné poznatky.

Pokud jste dosud nic neplánovali, začnete hned!

Poradenská psychosociální služba poskytovaná párům na cestě za rodinou má za cíl porozumět a vyřešit problémy spojené s léčbou neplodnosti a efektivněji se s ní vypořádat. Dnes už personál reprodukčních center bere v úvahu potřeby párů, popřípadě jakékoli další osoby, které by mohly být ovlivněny procesem léčby neplodnosti a jejich rozhodnutí, která jsou potřeba učinit. Během procesu léčby IVF si naše zkušená kolegyně Mgr. Lenka Pelechová klade za cíl vytvořit podpůrné prostředí páru a snížit možné napětí, které by mohlo být během léčby generováno.

Online psychosociální poradenství

„I v době nouzového stavu vám nabízíme to, co dobře umíme.“ Ani v nouzovém stavu Institut psychosociální péče nepřestává fungovat. Dnes už je jasné, že potřeba pobavit se o svých starostech s odborníky narůstá. A my si plně uvědomujeme, že naši podporu potřebujete ještě více než dříve. Jsme proto připraveni po dobu ohrožení naše poradenství rozšiřovat. Obracet se na nás mohou nejen lidé v krizi, ale také jejich blízké okolí, spolupracovníci, učitelé, zdravotnický personál, senioři, prostě kdokoliv. Co můžete očekávat od psychosociálního poradenství?

Darujte pomoc

Udělejte radost svým blízkým v podobě zakoupení poukázky. Samoživitelé, rodiče v tíživé finanční situaci, studenti hledající informace o reprodukčním zdraví nebo nebo páry po ztrátě miminka. Těm všem můžete pomoci. Vaše zakoupení poukázky k terapii nebo odborné konzultaci může být pro mnohé z nich skutečnou pomocí.

Home office – sociální izolace může vést postupně k duševním poruchám

Současná COVID pandemie si vybírá svou daň. Pracovat z domova může mít své výhody, ale také přináší řadu úskalí, jimž člověk musí čelit. Mnohdy jsou to nevhodné podmínky k práci nebo sociální izolace. Dlouhodobě všechny aspekty se postupněpodepisují na našem duševním a fyzickém zdraví. Víte, na co si máte dát pozor?