Naše cesta na konec duhy

Dnešní příspěvek je od jedné moc milé maminky, která ho posílá dalším párům na cestě za rodinou a přeje si, aby jim přinesl světlo do jejich života. Příběh s sebou bohužel nese slzy, trápení, bezmoc, výčitky, ale také pokoru, smíření a především naději. Přijměte ho prosím s láskou.

Karcinom prostaty – nejčastěji diagnostikované mužské nádorové onemocnění

Všichni děláme v životě rozhodnutí, která dělají lepší, a především zdravější budoucnost. Rakovina prostaty je třetím nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů v ČR. Přesné příčiny vzniku rakoviny prostaty nejsou známy. Urolog se zaměřuje na včasné zachycení nádoru - tzv. sekundární prevenci. V ČR ročně rakovině prostaty podlehne zhruba 1400 mužů. A to jenom proto, že u nich bylo onemocnění zachyceno pozdě. Pánové vyšetření prosím neodkládejte.

Světový den předčasně narozených dětí

17. listopad 2021 je 11. ročníkem světového dne předčasně narozených dětí. Po celém světě se v těchto dnech rozzáří světla v purpurové barvě na podporu 15 milionů miminek, které se narodili příliš malé, nemocné nebo brzy. S hlubokou úctou a respektem vyjadřuji svůj soucit také rodinám zasaženým ztrátou dítěte. V roce 2020 v České republice zemřelo 431 dětí před porodem, dalších 515 dětí zemřelo ve věku do 19 let.

Nechce dítě, já ano

Toužíte po miminku, ale váš partner se na to ještě necítí? Nebo naopak váš protějšek stále častěji hovoří o založení rodiny, ale vy na to nemáte ani pomyšlení? Pak možná přemýšlíte, jak zvládnout situaci, kdy chce dítě jen jeden z partnerů. Mám pro vás pár tipů.

Jak porozumět menstruaci

Menstruace, měsíčky, perioda, menses, krvácení. Přesto, že žijeme v moderní společnosti, je menstruace vnímána stále jako tabu. Něco, o čem se nahlas nemluví a muži nemohou nikdy rozumět. Něco, co je obtěžující, spojené s bolestí, a nás ženy v běžném životě omezuje. Na počátku ji jako holky odmítáme, stydíme se za ni a potlačujeme ji antikoncepcí. A to vše, abychom ji později oslavovaly a vzývaly zpět, protože ji nutně potřebujeme k početí. A až skončí naše plodící období, tak ji opět trpíme až jednoho dne zmizí navždy.