Co znamená diagnóza PCOS?

Polycystic ovary syndrom je nejčastější komplexní hormonální a metabolická nemoc, která v reprodukčním věku postihuje 5-10 % žen a způsobuje jim neplodnost. V důsledku chronické anovulace jsou vaječníky zvětšené a pokryté množstvím folikulů. Hlavní uváděnou a zcela zásadní příčinou je nerovnováha mezi poměrem mužských a ženských pohlavních hormonů - tedy zvýšenou hladinu androgenů.

O naší dlouhé cestě, která nás mnohé naučila

Náš příběh začal už dávno, před téměř dvanácti lety. V době, kdy jsme se s manželem po svatbě rozhodli, že přišel ten správný čas a moc bychom si přáli být rodiči. Byli jsme mladí a čekali jsme, že se nám zadaří za pár týdnů nebo měsíců. Nejdříve bylo čekání na výsledek legrace, později s přibývajícími neúspěchy už to moc zábavné nebylo.

Jak (z)redukovat stres během IVF cyklu

Podstoupení léčby IVF je zajisté stresující proces. Přispívá k tomu fakt, že je časově velmi náročný. Je jistě mnoho věcí, na které před zahájením léčby myslíte. Proto nejlepší způsob, jak zredukovat stres před a během léčby je vše dobře naplánovat ještě před zahájením stimulace.