Muži a darované spermie

Z pohledu asistované reprodukce je přijetí darované spermie výrazně jednodušší proces než přijetí darovaného oocytu. Na rozdíl od nás psychologů/psychoterapeutů gynekologové nepovažují přijetí spermie v procesu asistované reprodukce za problém, který by si vyžádal zvláštní pozornost. ALE! Pro páry je to přesně naopak.

Moje dítě je počato z darovaných buněk

Asistovaná reprodukce zahrnuje mnohem více jednotlivců než jen žadatele o tuto metodu. Definovat přesné hranice je obtížné, neboť neplodnost je složitá životní událost. Metody asistované reprodukce mohou zahrnovat použití dárcovských gamet a celý proces se neliší od cyklu využívajícího vlastní gamety. Celý proces ale může páry provázet negativní pocity dlouhou dobu, a to i v případě úspěšného porodu nebo adopce.

Nemusíme na to být sami

Nikdy mě nenapadlo, že by se mi tohle mohlo stát. Byla to pro mě věc, která se v mém okolí nikdy nestala a neděla. Slova jako potrat, neplodnost nebo IVF kolem mě procházela velkým obloukem. Byla to bublina mimo mou realitu. Já jsem zdravá. Mě se „tohle“ nikdy stát přeci nemůže. A přesto stalo.