„Vše, co ne-víme o ne-plodnosti a ne-báli jsme se zeptat“. Protože neplodnost zasahuje i do jiných oborů, než je medicína, příspěvky se nemusí týkat pouze tématu neplodnosti, ale i prevence, výživy, adopce, perinatální ztráty, legislativy atd. Proto pokud máte otázky, které Vás tíží nebo jste se chtěli o nich dovědět více, nebojte se zeptat prostřednictvím kontaktního formuláře. Všechny Vaše podněty, obavy anebo naopak pozitivní zkušenosti mohou i ostatním přinést cenné poznatky.

Nechce dítě, já ano

Toužíte po miminku, ale váš partner se na to ještě necítí? Nebo naopak váš protějšek stále častěji hovoří o založení rodiny, ale vy na to nemáte ani pomyšlení? Pak možná přemýšlíte, jak zvládnout situaci, kdy chce dítě jen jeden z partnerů. Mám pro vás pár tipů.

Jak porozumět menstruaci

Menstruace, měsíčky, perioda, menses, krvácení. Přesto, že žijeme v moderní společnosti, je menstruace vnímána stále jako tabu. Něco, o čem se nahlas nemluví a muži nemohou nikdy rozumět. Něco, co je obtěžující, spojené s bolestí, a nás ženy v běžném životě omezuje. Na počátku ji jako holky odmítáme, stydíme se za ni a potlačujeme ji antikoncepcí. A to vše, abychom ji později oslavovaly a vzývaly zpět, protože ji nutně potřebujeme k početí. A až skončí naše plodící období, tak ji opět trpíme až jednoho dne zmizí navždy.

Neplodnost a umělé oplodnění: co dělat, když se vám nedaří otěhotnět?

Příroda je neúprosná – podle statistik se v České republice potýká s neplodností zhruba 20 % párů, což není zrovna málo. Otěhotnět přirozenou cestou není vždy snadné a někdy je potřeba celému procesu trochu pomoci. Mít dítě "ze zkumavky" není sci-fi, ale realita stále většího počtu párů. Proč se vám nedaří otěhotnět a jaké jsou vaše možnosti?

Když se sen o rodině vytrácí

Pokud někdo z vašich blízkých bojuje s neplodností, pravděpodobně jste schopni pochopit pocity smutku a ztráty, které zažívají, když nemohou počít dítě. Co už méně zřejmé je, že existují různé typy smutku nebo ztrát, které mohou s neplodností souviset, ač na první pohled tak nevypadají. V mém dalším příspěvku vám odhalím některá z dalších jejich zákoutí, které se hluboko ukrývají.

Březen – měsíc ve znamení ENDOMETRIÓZY

Endometrióza je onemocnění často nepochopené, a především špatně diagnostikované. V populaci postihuje přes 176 milionů žen po celém světě. Bohužel v boji s touto nemocí nejde zvítězit, a navíc se často stává, že se zlehčují a podceňují její příznaky. V jejím důsledku dochází ke značnému zpoždění její diagnostiky. Je to také jedna z předních příčin neplodnosti a vypořádat se s ní je nesmírně obtížné.